https://www.facebook.com/marcinkaminsk1

Marcin Kamiński

Jako twórca zajmuję się fotografią, filmem oraz okazjonalnie grafiką komputerową. W Mosaic jestem członkiem zarządu oraz koordynatorem projektów wewnętrznych twórców. Pierwszy raz zetknąłem się ze sztuką wizualną, gdy zacząłem bawić się Photoshopem w 2012 roku – zaciekawiła mnie możliwość wizualnej kreacji jakiegoś wycinka rzeczywistości. W 2014 roku dostałem swoją pierwszą lustrzankę Pentaxa. Zaczynałem od relacji z wydarzeń szkolnych i robieniu zdjęć znajomym – starałem się doskonalić swój sposób patrzenia na świat. Z czasem zainteresowałem się sztuką operatorską, projektowaniem graficznym, fotografią reportażową, dawnymi procesami fotograficznymi i filmowymi oraz drukiem. Wraz z moimi znajomymi stworzyłem kilka krótkometrażowych filmów – m.in. “Sin Fin” i “Kolor Prawdy”. Przez 2 lata uczęszczałem na zajęcia dla młodzieży w Krakowskiej Szkole Filmowej. Zbiór moich prac został dwukrotnie wystawiony w Krakowskim SCKM’ie (wystawy “Zwierciadło Duszy” i “Sieć Połączeń”). Byłem wolontariuszem na dwóch edycjach Krakowskiego Miesiąca Fotografii, działając jako rekruter nowych wolontariuszy oraz fotoreporter wernisaży i wydarzeń związanych z festiwalem. Od 2019 roku wraz z Piotrkiem i Moniką  intensywnie pracowaliśmy nad koncepcją i planem na Mosaic. Aktualnie większość swoich twórczych i organizacyjnych sił poświęcam właśnie na nasze stowarzyszenie. Mam 20 lat.

Jestem zapalonym podróżnikiem – wraz z dobrym kolegą przejechałem autostopem  większość Polski. Byłem również na zimowej wyprawie autostopowej po Finlandii oraz 1000-kilometrowej podróży rowerowej po Austrii, Węgrzech oraz Słowacji. Hobbystycznie wywołuję również zdjęcia we własnej ciemni oraz pływam pod żaglami.

Marcin Kamiński

Jako twórca zajmuję się fotografią, filmem oraz okazjonalnie grafiką komputerową. W Mosaic jestem członkiem zarządu oraz koordynatorem projektów wewnętrznych twórców. Pierwszy raz zetknąłem się ze sztuką wizualną, gdy zacząłem bawić się Photoshopem w 2012 roku – zaciekawiła mnie możliwość wizualnej kreacji jakiegoś wycinka rzeczywistości. W 2014 roku dostałem swoją pierwszą lustrzankę Pentaxa. Zaczynałem od relacji z wydarzeń szkolnych i robieniu zdjęć znajomym – starałem się doskonalić swój sposób patrzenia na świat. Z czasem zainteresowałem się sztuką operatorską, projektowaniem graficznym, fotografią reportażową, dawnymi procesami fotograficznymi i filmowymi oraz drukiem. Wraz z moimi znajomymi stworzyłem kilka krótkometrażowych filmów – m.in. “Sin Fin” i “Kolor Prawdy”. Przez 2 lata uczęszczałem na zajęcia dla młodzieży w Krakowskiej Szkole Filmowej. Zbiór moich prac został dwukrotnie wystawiony  w Krakowskim SCKM’ie (wystawy “Zwierciadło Duszy” i “Sieć Połączeń”). Byłem wolontariuszem na dwóch edycjach Krakowskiego Miesiąca Fotografii, działając jako rekruter nowych wolontariuszy oraz fotoreporter wernisaży i wydarzeń związanych z festiwalem. Od 2019 roku wraz z Piotrkiem i Moniką  intensywnie pracowaliśmy nad koncepcją i planem na Mosaic. Aktualnie większość swoich twórczych i organizacyjnych sił poświęcam właśnie na nasze stowarzyszenie. Mam 20 lat.

Jestem zapalonym podróżnikiem – wraz z dobrym kolegą przejechałem autostopem  większość Polski. Byłem również na zimowej wyprawie autostopowej po Finlandii oraz 1000-kilometrowej podróży rowerowej po Austrii, Węgrzech oraz Słowacji. Hobbystycznie wywołuję również zdjęcia we własnej ciemni oraz pływam pod żaglami.

Wydarzenia, projekty i albumy

Przykładowe prace

Projekty filmowe

Odtwórz wideo

Showreel 2018-2020

Zbiór materiałów przeróżnych. Urywki projektów, które tworzyłem w latach 2018-2020.

Odtwórz wideo

Not only to be cool – VHS impression

Fotograficzny projekt modowy zrealizowany przez Gabi Woźniak. W ramach tego projektu zrealizowałem film krótkometrażowy nakręcony kamerą na kasety VHS.

Odtwórz wideo

Kolor Prawdy

Film krótkometrażowy, który zrealizowałem w 2019 roku. Opowiada on historię dwóch nastolatków, którzy skrywają w sobie pewien sekret. 

Odtwórz wideo

Spot samorządu uczniowskiego XLII LO

Energiczny zespół, który tworzy energiczną szkołę. W Gimnazjum nr. 2, które zostało przekształcone w XLII LO uczniowie sami tworzą i koordynują duże szkolne życie.

Odtwórz wideo

Sin Fin

Film krótkometrażowy, który zrealizowałem w 2018 roku. Został on stworzony w ramach projektu klasowego na język hiszpański.

Wystawy fotograficzne

Sieć Połączeń

Staromiejskie centrum kultury młodzieży, 2019

Około miesiąca przed wernisażem, gdy doszedłem już do wniosku, że chcę zrobić wystawę o ludziach, bardzo zaciekawiła mnie kwestia tego jak tworzyła się „Sieć” – niewidzialna nić, która spaja wszystkich ludzi. Sieć ludzi których znam. Podczas jednego z weekendów spędzonych w Warszawie, razem z niezwykle uzdolnioną artystką Małgorzatą, postanowiliśmy stworzyć wizualizację tych połączeń. I oto jest – moja „Sieć Połączeń” – każda kropka to jedna osoba. Niestety nie jest to pełna „Sieć” – problem pojawia się przy usystematyzowaniu dalszych znajomych – ludzi których się widziało i kojarzy. Wtedy całość robi się znacznie większa oraz o wiele bardziej skomplikowana. 

A czy ty kiedyś zastanawiałeś się jak wygląda twoja „Sieć”? Gdy nasze zwizualizowane sieci zaczną nakładać się na siebie, wszelkie zdziwienia wywołane poprzez niespodziewane znajomości znikną. Poprzez czyste prawdopodobieństwo ludzie mijani przez nas codziennie na ulicy są nam z jednej strony całkiem obcy, z drugiej jednak ściśle z nami związani.

Link do wirtualnej wystawy

Zwierciadło Duszy

Staromiejskie centrum kultury młodzieży, 2018

„Zwierciadłem duszy fotografa są oczy jego modeli”.

Zaprezentowane przeze mnie kadry mają swoją własną, małą historię, oddaną najlepiej w oczach uwiecznionych na nich postaci – rodziny, przyjaciół i znajomych. Są one zwierciadłem duszy artysty. Przedstawiają różne emocje, różne okoliczności, które chciałem zatrzymać i przekazać, ponieważ możliwość uwieczniania chwili fascynowała mnie od kiedy pamiętam. 

Link do relacji z wydarzenia