Jakub Borkowski

Jestem filmowcem. Chociaż często przychodzi mi reżyserować i kręcić swoje produkcje, to zajmuję się głównie montażem. Praca bezpośrednio na surowym materiale sprawia mi ogromną satysfakcję. Po godzinach tworzenia kolejnych wersji danego filmu czuję się, jakbym obejrzał kilka odrębnych, samodzielnych obrazów. Ten proces otwiera mnie na kinematografię, uwrażliwia na elementy tej sztuki, które często pozostają niezauważone. 

Obraz, dźwięk, rejestracja upływu czasu. Kino zwraca moją uwagę zwłaszcza ze względu na swój synkretyczny charakter – łączy w sobie wiele dziedzin, w których chcę się realizować. Zainteresowanie montażem wzięło się u mnie bezpośrednio z fascynacji muzyką, zwłaszcza od strony strukturalnej. Zarówno pojedynczy akord, jak i kard zyskują swoją wartość i znaczenie dopiero w zależności od kontekstu, w jakim się znajdują. Nadal znaczna część atmosfery tworzonych przeze mnie produkcji opiera się na ścieżce dźwiękowej. To muzyka jest też najczęściej dla mnie źródłem inspiracji. 

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z pracami na moim kanale You Tube. Jestem szczególnie zadowolony z krótkiego “Zarysu” oraz filmu promocyjnego p.t. “Historia, która łączy”.

Albumy i Projekty

Wybrane Prace